Kašlete na Máj, Myšák je lepší

S kamarádkou jsme už nějaký ten týden mluvily o nějakém hezkém výletu do přírody a když jsem pak dostala prostor k vymýšlení, netrvalo dlouho a vybrala jsem místo. Sice až moc módní místo, protože na něj chodí snad každý Pražák a český Instagram je doslova zavalený fotkami odtud, ale nakonec to až tak tradiční nebylo. Naštěstí.
"Tradiční poutní místo, které musí navštívit každý správný hippster." To jsem někde četla (na netu, Instagramu? Já fakt nevím) jako reakci na vyhlídku Máj. Vlastně mi bylo jedno, co si o tom kdo myslí, fotky odtamtud vypadaly skvěle a já nějaké podobné chtěla taky. Takže se ve středu dopoledne vyrazilo autem směr Teletín.

Chvilku nám pršelo, ale nic, co by nám zabránilo zajet se podívat na místo na hranici Prahy - východ a okresu Benešov. Cesta na samotnou vyhlídku je fakt nenáročná, že by to zvládla každá slečinka v lodičkách. To bude ten důvod, proč na tom Instagramu jsou všechny tak hezky vystajlované. 

Jen jsme měly smůlu, chvilku před námi se tam usadila partička týpků, co si hned začala rozbalovat piva a ubalovat jointy, takže ten skutečně tradiční májovský výhled nám dopřán nebyl. Pak nás ale napadlo dojít si až dolů k vodě. Vrátily jsme se kousek po cestě a vlevo byla odbočka, která nás mírně ušlapanou cestičkou dovedla o kousek dál, kde jsme objevily naprosto dokonalé místo. Podle staré cedule to byla vyhlídka Myšák. Řeknu vám, Máj se může jít bodnout!Takže svačinka, posezení na skalách nad vzduchoprázdnem, focení, asistence závodů dvou jachet, snaha ubránit kamarádčina psa před pádem ze skal, a pak zase pokračování za naším cílem; dojít dolů k Vltavě.

Nešly jsme zrovna po cestě, ale neprůchodné houští to taky nebylo. Došly jsme k místu, kde začínala chatová osada. Při své šikovnosti jsem se několikrát probořila do listí, přerazila se o elektrický kabel pohozený v listí (konečně vím, jak do těch chatových osad přivádí elektřinu) a konečně jsme došly k místu, kde mezi těmi chatami měly dokonce i nějaké pseudocesty. Několikrát jsme málem zabloudily na něčí zahradu, protože jejich způsob označování soukromých pozemků je fakt dost pofidérní, ale pak hurá. We did it! Konečně jsme našly místo přímo u Vltavy, které si neuzurpoval žádný chatař.

Naprosto nádherné místo, kde byl neskutečný klid a člověk si jen mohl užívat ty nádherné barvy, které dýchaly podzimem. Člověk by ani nevěřil, že se takové místo nachází tak blízko Prahy. 5 komentářů

 1. Já se už asi od května chystám na Máj, ale přes léto jsem měla tak nabitý program, že jsem se tam vůbec nedostala. Nádherné fotky. Podzim nemám ráda, ale krajina je během něj opravdu nejkrásnější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se tam taky chystala dost dlouho. Stejné jako do lomu Velká Amerika, kam jsem se z nedostatku času zatím nedostala. Kdyby ses na tu Máj dostala teď, třeba bys změnila názor na podzim, protože ta krajina tam vypadá fakt kouzelně. :)

   Vymazat
 2. Tak to je krásnej výlet a to jsem na tohle specialista :-D Viděla jsem, že tam lidi jezdí, ale nějak mi uniklo, kde to krásné místo je. Jsem Brňák, ale jezdívám do Prahy a tohle mi v "repertoáru" chybí a hodlám to napravit :-) Apropo super fotky!! Nějaké přesnější místo určení? Co mám dát do navigace? :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, na podzim všechno vypadá hezky a fotogenicky :D Je to u Teletína (okres Benešov), když jedeš směrem od Prahy (přes Průhonice, Kamenný Přívoz...), tak chvilku před vjezdem do Teletína je cedule "Máj" doprava (tam s autem nezahybej), ale pár metrů za tím je plácek-parkoviště. :) Takže Teletín a na Máj se dostaneš po žlutý trase :)

   Vymazat
 3. Vyhlídka u Solenic také není špatná :-)
  https://www.instagram.com/p/BV4Yzh1l0MG/?taken-by=miloskotek

  OdpovědětVymazat

Professional Blog Designs by pipdig