Foodphotography s Dblog a Kitchen and the city: suprová a sladká neděle"Ahoj, ahoj, tak za chvíli to začne." Étericky kolem nás proběhla Domča a mně bylo jasné, že mám co dočinění přesně s tou stejnou příjemnou holčinou, která se pravidelně prezentuje na svém blogu a Instagramu. V designovém sálu centra The Senses nás sedělo 15 lidí, kteří se přišli od téhle blogerky přiučit práci s foťákem. Já si navíc přišla otestovat foťák, po kterém jsem už delší dobu pokukovala; Olympus PEN. Se svou maminkou Petrou z blogu Kitchen and the city nás Domča přišla přiučit něco o foodstylingu a o tom, jak docílit co nejhezčích fotek, což souviselo s proškolením, jak si správně nastavit foťák. "Teda vás tady je. Naživo těch 15 lidí vypadá jinak, je vás nějak víc," řekla Domča a rovnou nám oznámila, že je nervozní. Upřímně? Skoro by to nešlo poznat a i ten ždibíček nervozity po chvilce opadl a Domča byla ve svém živlu. Byla dokonalým příkladem toho, že když vás něco baví, tak vám to jde. 

Nejdřív chvilka teorie, a pak následovala praxe, kdy se po celé hale rozmístily různé kompozice s výbornými dobrotami, které napekla Domčina maminka. Bylo o nás královsky postaráno, každému se dostalo rady a já se aspoň trošku naučila pracovat s foťákem, který mi už zakrátko bude říkat paní. Celé se to neslo v přátelské atmosféře, člověk ani neviděl, jak čas letí. 

Když jsme konečně nacvakali dost fotek, usadili jsme se a Domča nám dala pár tipů jak a v čem upravit fotky a taky jak si instagramový účet udělat hezčí a zajímavější. Po nedělním proškolení mě asi čeká velká instarekonstrukce. A další bonus? Všechny ty dobroty jsme pak mohli sníst a musím říct, že paní kuchařka&cukrářka by asi měla dostat nějakou fakt obrovskou cenu, za tak skvělé kulinářské umění. Já jí aspoň uděluji řád zlaté vařečky.

A co říct úplně na závěr? Že jsem si tu neděli opravdu dokonale užila, moc ráda jsem poznala Domču, která se snažila nám všem pomoct, seč jí síly stačily a dařilo se jí to. Do budoucna by klidně podobné workshopy mohla pořádat častěji, protože dokázala nejen naučit, ale nás i pobavit a tak nějak zařídit, aby ta atmosféra byla uvolněná. A to je na podobných akcích také důležité. Kdo by se chtěl školit v prostředí naškrobeném jak prvorepublikový ubrus v hotelu, no ne?
2 komentáře

  1. Nádherný fotky, jím to očima..! Bych proskočila obrazovkou.. :-) Apropo takové "školení" a neděle by se mi taky hodila :-))

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Bylo to fakt výborný :) Když máš dobrej foťák a super předlohu, tak ty fotky prostě musí vypadat dobře :D Jo, taková odpočinková neděle byla fakt fajn :) Domča určitě někdy nějaký workshop zas udělá, takže se klidně můžeš přihlásit :)

      Vymazat

Professional Blog Designs by pipdig